На одній кульці не вистачає 200 електронів, а на іншій – 150 зайвих. Які заряди мають кульки?

скільки електронів не вистачатиме чи будуть зайвими на кожній кульці після з’єднання провідником. Які заряди кульок після з’єднання?

Ответы на вопрос

Отвечает Талипова Руслана.

Ответ:

Дано:

q₁=200q₀

q₂=-150q₀

q₀=-1,6*10⁻¹⁹Кл

q₁¹-?q₂¹-?

Объяснение:

найдем заряд каждого из шариков. q₁=200*1,6*10⁻¹⁹Кл=320*10⁻¹⁹Кл=3,2*10⁻¹⁷Кл

q₂=-150*1,6*10⁻¹⁹Кл=-240*10⁻¹⁹Кл=-2,4*10⁻¹⁷Кл

При соприкосновении шариков, согласно закону сохранения заряда

q₁+q₂=3,2*10⁻¹⁷+(-2,4*10⁻¹⁷)=+0,8*10⁻¹⁷Кл=+8*10⁻¹⁸Кл

При разведении их заряд поделится поровну

q₁¹=q₂¹=+0,8*10⁻¹⁷Кл/2=+4*10⁻¹⁸Кл

Чтобы найти число недостающих электронов  N=q₁¹/q₀

N=4*10⁻¹⁸/1,6*10⁻¹⁹=25

25 электронов не будет хватать на каждом из шаров.