При замиканні елемента на опір 98(Ом) струм в колі дорівнює 0,1(А), а при замиканні того самого

елемента на опір 198(Ом) струм в колі дорівнює 0,05 А. Знайти ЕРС елемента і його внутрішній опір.

Ответы на вопрос

Отвечает Трафимчик Санёк.

I=E/(R+r);   E=IR + Ir; подставим данные из обеих цепей:

0,1*98 + 0,1r=0,05*198 + 0,05r

0,1r-0,05r=9,9-9,8

0,05r=0,1;  r=0,1/0,05=10/5=2 Ом

--------------------------

Е=0,1(98 + 2)=10 В

Ответ: 10 В;  2 Ом.