Чому дорівнює поверхневий натяг рідини, якщо на вихідному отворі піпетки, діаметр якого 1,2 мм,

може втриматися крапля масою 36 мг? (Прискорення вільного падіння вважати 10 м/с2). Відповідь - десяткова дріб з одним знаком після коми​

Ответы на вопрос

Отвечает Беляева Карина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

d = 1,2 мм = 1,2·10⁻³ м

m = 36 мг = 36·10⁻⁶ кг

___________________

σ - ?

Коэффициент поверхностного натяжения:

σ = F / L

Сила тяжести:

F = m·g

Длина окружности:

L = 2π·r = π·d

Тогда:

σ = m·g / (π·d)

σ = 36·10⁻⁶·10 / (3,14·1,2·10⁻³) ≈ 0,1  Н/м