Радіоприймач складається з котушки індуктивністю 2,5 мкГн і плоского конденсатора, відстань між

пластинами якого становить 1,1 мм, а площа пластин — 200 см^2. Діелектрична проникність речовини, що заповнює простір між пластинами конденсатора, дорівнює 9. Визначте (у метрах), на яку довжину хвилі налаштовано коливальний контур радіоприймача. Вважайте, що електрична стала дорівнює 8,8 ∙ 10^-12 Ф/м, швидкість поширення світла у вакуумі — 3 ∙ 10^8 м/с

Ответы на вопрос

Отвечает Миронова Вика.

Ответ:

Длинна волны равна приблизительно 113,04 м

Объяснение:

Дано:

L = 2,5 · 10⁻⁶ Гн

d = 0,0011 м

S = 0,02 м²

\xi = 9

\xi_{0} = 8,8 ∙ 10⁻¹² Ф/м

c = 3 · 10⁸ м/c

Найти:

\lambda \ - \ ?

-------------------------------------

Решение:

Ёмкость конденсатора:

C = \dfrac{\xi \xi_{0} S}{d}

Формула Томсона:

T = 2 \pi \sqrt{LC} = 2 \pi\sqrt{ \dfrac{\xi \xi_{0} SL}{d}}

Длинна волны:

\lambda = cT =  2 \pi c\sqrt{ \dfrac{\xi \xi_{0} SL}{d}}

\boldsymbol{\boxed{\lambda =  2 \pi c\sqrt{ \dfrac{\xi \xi_{0} SL}{d}}}}

Расчеты:

\boldsymbol  \lambda = ((2·3,14·3·10⁸м/c)√( (9·8,8 ∙ 10⁻¹²Ф/м·0,02 м²·2,5 · 10⁻⁶ Гн) / 0,0011 м)) \approx

\boldsymbol \approx 113,04 м

Ответ: \lambda \approx 113,04 м.