Жылу қозғалтқышы 2кг бензин жұмсай отырып, 2×10^7 Дж пайдалы жұмыс атқарды. Қозғалтқыштың ПӘК- ін

табыныз. Бензиннің меншікті жану жылуы q = 4.6 × 10^7 Дж/кг СРОЧНОООО ДАМ 10 БАЛЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Варламов Альфред.

Ответ:

Дано:

Полезная работа тепловой машины: Q = 2 × 10^7 Дж

Масса использованного бензина: m = 2 кг

Удельная теплота сгорания бензина: q = 4,6 × 10^7 Дж/кг

КПД двигателя: η = Q / (m * q) = 2 × 10^7 Дж / (2 кг * 4,6 × 10^7 Дж/кг) = 0,43, то есть 43%

Объяснение: