Знайти середньоквадратичну швидкість хаотичного, тобто теплового (броунівського), руху частинки

масою т = 1 мг за температури T = 300 K

Ответы на вопрос

Отвечает Дикий Захар.

Ответ:

Середньоквадратичну швидкість хаотичного, тобто теплового (броунівського), руху частинки масою т = 1 мг за температури T = 300 K можна знайти за допомогою відношення:

v_ск = (3kT/m)^1/2,

де v_ск - значення середньоквадратичної швидкості броунівського руху, k - постійна Больцмана, T - температура, m - маса частинки.

В разі розрахунків для заданих параметрів, постійна Больцмана дорівнює k = 1.38*10^-23 Дж/К.

Тому, v_ск = (3·1.38·10^-23·300/1·10^-6)^1/2 = 2.19*10^-3 м/с.