Знайдіть кінетичну енергію електрона, який рухається з такою швидкістю, що його маса збільшується в

2 рази. Відповідь запишіть в МеВ, попередньо округливши до сотих

Ответы на вопрос

Отвечает Беляев Женя.
Згідно зі спеціальною теорією відносності, маса електрона збільшується зі збільшенням швидкості, і це може бути виражено через формулу:

$m(v) = m_0 / \sqrt{1 - v^2/c^2}$

де m0 - спокійна маса електрона, v - швидкість руху електрона, c - швидкість світла.

Тому, якщо маса збільшується в 2 рази, то швидкість електрона повинна бути меншою за швидкість світла. Нехай m0 - спокійна маса електрона, v - швидкість електрона, а m - його маса в русі. Тоді використовуючи вищезгадану формулу можна записати:

m = 2m0

2m0 = m0 / \sqrt{1 - v^2/c^2}

1 - v^2/c^2 = 1/4

v^2/c^2 = 3/4

v = c * \sqrt{3/4} = 0.866c

Отже, швидкість електрона при збільшенні маси в 2 рази становить близько 0.866 швидкості світла.

Кінетична енергія електрона може бути обчислена за формулою:

K = (m - m0)c^2 / \sqrt{1 - v^2/c^2} - m0c^2

Підставивши в цю формулу значення m, m0 та v, отримаємо:

K = (2m0 - m0)c^2 / \sqrt{1 - (0.866c)^2/c^2} - m0c^2

K = 0.5m0c^2 / \sqrt{1 - 0.75} - m0c^2

K = 0.5m0c^2 / 0.5 - m0c^2

K = m0c^2 (1/2 - 1)

K = -0.5m0c^2

Отже, кінетична енергія електрона дорівнює приблизно -0.5 МеВ (зважте на знак).