Активність радіактивного елемента за 8 діб зменшиласть у 4 рази. Визначте його період піврозпаду.


Ответы на вопрос

Отвечает Венедиктов Костя.

Ответ:

Объяснение:

Період піврозпаду - це час, за який активність радіоактивного елемента зменшується в два рази.

Якщо активність зменшилася у 4 рази за 8 діб, то за 1 день (24 години) вона зменшиться у 2^(8/3) рази (бо 2^(t/T) = 4, де t - час, T - період піврозпаду).

Тоді період піврозпаду можна визначити за формулою:

T = t / log2(2^(t/T)) = t / (t/T * log2(2)) = T * log2(2) = T

Отримуємо, що період піврозпаду дорівнює 8 дням.