3.Дві однакові кульки, заряди яких – 2 мкКл і + 4 мкКл, доторкнули і розвели на відстань 10 см.

Якою стала сила взаємодії кульок? Допоможіть будь ласка с повним розв'язанням, даю 50 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Полина.

Ответ: 7.2 * 10^-3 Н.

Объяснение:Для знаходження сили електростатичної взаємодії між зарядами використовують закон Кулона, який має наступний вигляд:

F = k * (q1 * q2) / r^2,

де F - сила електростатичної взаємодії між зарядами, k - коефіцієнт пропорційності (в вакуумі дорівнює 9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2), q1 та q2 - заряди кульок, r - відстань між кульками.

У нашому випадку, q1 = q2 = 2 мкКл та +4 мкКл, r = 10 см = 0.1 м.

Тоді, сила взаємодії між кульками буде:

F = (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2) * [(2 * 10^-6 Кл) * (+4 * 10^-6 Кл)] / (0.1 м)^2 = 7.2 * 10^-3 Н.

Отже, сила взаємодії між кульками дорівнює 7.2 * 10^-3 Н.