Координата тіла, яке рухається вздовж прямої ОХ, має рівняння X= 8 + 5t – 1, 25t 2. Визначити:

1) Який це рух, початкову координату, початкову швидкість та її напрямок, прискорення. 2) Записати рівняння швидкості, побудувати графік швидкості. 3) Записати рівняння переміщення, та побудувати графік

Ответы на вопрос

Отвечает Котельников Артём.

Ответ:

З рівняння координати можна зрозуміти, що тіло рухається рівномірно прямолінійно з початковою координатою 8. Похідна рівняння координати дасть рівняння швидкості, а друга похідна - прискорення:

v = 5 - 2.5t

a = -2.5

Початкова швидкість дорівнює значенню швидкості при t=0:

v0 = 5 - 2.5(0) = 5

Напрямок руху змінюється тоді, коли швидкість дорівнює нулю, тобто:

5 - 2.5t = 0

t = 2

Таким чином, тіло рухається з початковою координатою 8, початковою швидкістю 5 в напрямку збільшення координат та з прискоренням -2.5.

Рівняння швидкості було визначене раніше: v = 5 - 2.5t. Графік швидкості буде прямою з нахилом -2.5 та перетином з віссю часу в точці t=2 (точці зміни напрямку руху).

Рівняння переміщення буде визначене інтегруванням рівняння швидкості:

x = ∫(5 - 2.5t) dt = 5t - 1.25t^2 + C

Початкова константа С може бути визначена з початкової координати (x=8) при t=0:

8 = 5(0) - 1.25(0)^2 + C

C = 8

Таким чином, рівняння переміщення буде:

x = 5t - 1.25t^2 + 8

Графік переміщення буде параболою з вершиною в точці (2, 13), де тіло змінює напрямок руху.