Визначити концентрацію молекул газу при температурі 30 Цельсія якщо тиск газу дорівнює 2,5 кПа


Ответы на вопрос

Отвечает Безруков Саша.

Ответ:

Для вирішення цього завдання необхідно використати формулу ідеального газу:

PV = nRT,

де P - тиск газу, V - його об'єм, n - кількість речовини, R - універсальна газова стала, T - абсолютна температура.

Оскільки ми шукаємо концентрацію молекул газу, необхідно використовувати іншу формулу:

n/V = P/RT.

Для обчислень необхідно перевести температуру в абсолютну шкалу:

T(К) = T(°C) + 273.15

Отже,

T = 30 + 273.15 = 303.15 К

Підставляємо значення в формулу:

n/V = P/RT = (2.5 кПа) / (8.31 Дж/(моль·К) * 303.15 К) = 0.00102 моль/м³.

Отже, концентрація молекул газу дорівнює 0,00102 моль/м³.

Объяснение: