7. Людина працює в лабораторії для ядерних досліджень протягом 200 днів на рік по 5 годин щоденно.

Гранично допустима доза становить 45мГр за рік. Середня поглинута доза працівником становить 5мкГр/год. У скільки разів поглинута доза випромінювання за рік менша допустимої? 8. Активність радіоактивного елемента зменшилась в 4 рази за 8 днів. Визначити період піврозпаду. 9. Опишіть способи захисту від a - , B - , Y – випромінювання .​

Ответы на вопрос

Отвечает Лопатина Даша.

Ответ:7 Щоб визначити у скільки разів поглинута доза випромінювання за рік менша допустимої, необхідно спочатку визначити загальну поглинуту дозу за рік.

За один день людина працює 5 годин, що дорівнює 5 × 60 хвилин = 300 хвилин. Тому загальний час роботи за рік дорівнює 200 днів × 300 хвилин = 60 000 хвилин.

Поглинута доза випромінювання за рік дорівнює середній поглинутій дозі, помноженій на загальний час роботи:

поглинута доза за рік = 5 мкГр/год × 60 000 год = 300 мкГр

Тепер, щоб знайти у скільки разів ця поглинута доза менша допустимої (45 мГр), потрібно поділити їх:

300 мкГр ÷ 45 мГр = 0,0067

Отже, поглинута доза випромінювання за рік менша допустимої більше, ніж у 150 разів.

8 Згідно з формулою для піврозпаду:

N(t) = N₀ * (1/2)^(t/τ)

де N₀ - початкова кількість радіоактивного елемента, N(t) - кількість радіоактивного елемента в час t, τ - період піврозпаду.

Якщо активність зменшилась в 4 рази, то за 8 днів кількість радіоактивного елемента зменшилась також в 4 рази. Тому N(t) = N₀ / 4.

Підставляємо ці значення до формули та розв'язуємо щодо τ:

N₀ * (1/2)^(8/τ) = N₀ / 4

(1/2)^(8/τ) = 1/4

2^(8/τ) = 4

2^(2/τ) = 2

2/τ = 1

τ = 2 дні

Отже, період піврозпаду дорівнює 2 дням.

9 Способи захисту від різних видів випромінювання можуть

Объяснение: