ПОМОГИТЕ СРОЧНО С ФИЗИКОЙ ДАЮ 50 баллов Напруженість поля точкового заряду на відстані 10 см від

цього заряду —10 Н/Кл. Визначити напруженість поля на відстані 100 см від заряду.

Ответы на вопрос

Отвечает Ахметжан Улжан.

Закон Кулонa говорить, що напруженість електричного поля (E) від точкового заряду (q) прямопропорційна величині заряду та обернено пропорційна квадрату відстані (r):

E = k * (q / r^2)

де k - константа Кулона, яка дорівнює 9 * 10^9 Н*м^2/Кл^2.

Відомо, що напруженість поля на відстані 10 см від точкового заряду дорівнює -10 Н/Кл. Знайдемо заряд q:

E = k * (q / r^2)

-10 = 9 * 10^9 * (q / 0.1^2)

q = -9 * 10^-8 Кл

Тепер використаємо цей заряд та закон Кулона, щоб знайти напруженість поля на відстані 100 см від точкового заряду:

E = k * (q / r^2)

E = 9 * 10^9 * (-9 * 10^-8) / 1^2

E = -9 N/Кл

Отже, напруженість поля на відстані 100 см від точкового заряду дорівнює -9 Н/Кл.