Маленький хлопчик грається 24 кубиками, кожен із яких має масу 3 г і ребро завдовжки 1 см. Хлопчик

послідовно побудував три вежі, щоразу використовуючи всі кубики. Висота вертикальної стіни дорівнювала у першому випадку 4 см, у другому 6 см, у третьому - 8 см. Визначте силу тиску і тиск на стіл кожної вежі.

Ответы на вопрос

Отвечает Абасова Айсел.

Ответ:Маса одного кубика дорівнює 3 г, тому маса 24 кубиків дорівнює:

24 кубики * 3 г/кубик = 72 г

Об'єм одного кубика дорівнює:

1 см * 1 см * 1 см = 1 см³

Об'єм трьох веж, які були побудовані послідовно, дорівнює:

24 кубики * 1 см * 1 см * 12 см = 288 см³

Так як маса кубиків відома, можна визначити густину матеріалу, з якого вони зроблені:

густина = маса / об'єм = 72 г / 288 см³ = 0.25 г/см³

Тиск на стіл кожної вежі можна визначити за формулою:

тиск = сила / площа

Площа основи кожної вежі дорівнює 24 кубикам, тобто:

площа = 24 кубики * (1 см * 1 см) = 24 см²

Сила, яку діє на верхню кубик вежі, дорівнює силі тяжіння цього кубика і всіх кубиків, які знаходяться над ним. З огляду на те, що вертикальна стіна має різну висоту в кожній вежі, сила тяжіння також буде різною.

Для першої вежі сила тяжіння на верхній кубик дорівнює масі всіх 24 кубиків, помноженій на прискорення вільного падіння, тобто:

сила = маса * прискорення = 72 г * 9.8 м/с² = 0.7056 Н

тиск на стіл = 0.7056 Н / 24 см² = 0.0294 Н/см²

Для другої вежі сила тяжіння на верхній кубик дорівнює масі 16 кубиків, які знаходяться над ним, помноженій на прискорення вільного падіння, тобто:

сила = маса * прискорення = 48 г * 9.8 м/с² = 0.4704 Н

тиск на стіл = 0.4704 Н / 24 см² = 0.019

Объяснение: