Рівняння руху тіла x = - 5 t+ 5t в квадраті якими є початкова швидкість прискорення і кінцева

швидкість через t = 3 секунди

Ответы на вопрос

Отвечает Нуралиева Юля.

Відповідь:

Перш за все, слід зауважити, що в рівнянні руху тіла є помилка. Двічі зустрічається доданок 5t, що не має фізичного змісту. Можливо, у рівнянні мала бути помилка при введенні даних.

Однак, ми можемо запропонувати наступне рівняння руху тіла:

x = -5t^2 + 5t

де x - відстань, пройдена тілом за час t, який вимірюється в секундах.

Щоб знайти початкову швидкість, прискорення та кінцеву швидкість тіла через t = 3 секунди, необхідно відповідним чином продиференціювати рівняння руху.

Швидкість тіла v може бути знайдена шляхом диференціювання відстані x за часом t:

v = dx/dt

Запишемо вираз для швидкості тіла:

v = d/dt (-5t^2 + 5t) = -10t + 5

Прискорення тіла a може бути знайдена шляхом диференціювання швидкості за часом:

a = dv/dt

Запишемо вираз для прискорення тіла:

a = d/dt (-10t + 5) = -10

Отже, початкова швидкість тіла (при t = 0) становить 5, кінцева швидкість (при t = 3 с) може бути знайдена підстановкою t = 3 в вираз для швидкості:

v = -10*3 + 5 = -25 м/с

Прискорення тіла не залежить від часу і дорівнює -10 м/с².

Пояснення: