Об’єм повітряної кулі дорівнює 450 м 3 . Куля натягує трос, яким прикріплена до причалу, із силою

1305 Н. Після звільнення троса куля змогла піднятися на певну висоту на якій густина повітря 1 кг/м 3 . Якою є густина повітря уповерхні землі? Пожалуйста!!!!! Даю 20 балов!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Гущина Ангелина.

Відповідь:1467 м³

Пояснення:За законом Архімеда, вага повітряної кулі дорівнює силі, якою тягне трос:

F = m * g = ρ * V * g,

де F - сила натягу троса, m - маса повітряної кулі, g - прискорення вільного падіння, ρ - густина повітря в повітряній кулі, V - об'єм повітряної кулі.

Таким чином, густина повітря в повітряній кулі дорівнює:

ρ = F / (V * g) = 1305 Н / (450 м³ * 9,81 м/с²) ≈ 0,307 кг/м³

Тепер ми можемо використовувати закон збереження маси для знаходження густини повітря на поверхні Землі. Оскільки повітря в кулі залишається тим же, але змінюється обсяг і, отже, густина, ми можемо записати:

ρ_1 * V_1 = ρ_2 * V_2

де ρ_1 - густина повітря в повітряній кулі, V_1 - об'єм повітряної кулі на поверхні Землі, ρ_2 - густина повітря на певній висоті, V_2 - об'єм повітряної кулі на певній висоті.

Оскільки ми шукаємо густину повітря на поверхні Землі, коли куля знаходилась на висоті, на якій густина повітря дорівнює 1 кг/м³, ми можемо записати:

ρ_1 = ρ_2 * V_2 / V_1 = 1 кг/м³ * 450 м³ / V_1

Підставляючи значення густина повітря в кулі, отримуємо:

0,307 кг/м³ = (1 кг/м³) * 450 м³ / V_1

V_1 = 450 м³ / 0,307 ≈ 1467 м³

Отже, об'єм повітряної кулі на поверхні Землі дорівнює приблизно 1467 м³.