Повітряна куля об’ємом 600 м3 натягує причальний трос. Якщо кінець троса від’єднати, то куля

підніметься на висоту, де густина повітря у 2 рази мен- ша, ніж поблизу поверхні Землі. Визнач силу, з якою куля натягує трос. Гус- тина повітря поблизу земної поверхні дорівнює 1,3 кг м3 . ​

Ответы на вопрос

Отвечает Помазан Лида.

Ответ:

Объяснение:

Для розв’язання задачі необхідно скористатися законом Архімеда, який стверджує, що на тіло, що повністю або частково занурене у рідину, діє сила, спрямована вгору і рівна вазі виділеного тілом рідини.

Запишемо формулу для ваги повітряної кулі, де m - маса повітряної кулі, g - прискорення вільного падіння, ρ - густина повітря біля поверхні Землі, V - об’єм повітряної кулі:

F1 = m * g

Також, ми можемо записати формулу для ваги повітряної кулі на висоті, де густина повітря становить 1/2ρ:

F2 = m * g / 2

За законом Архімеда, сила, з якою куля натягує трос, дорівнює різниці між вагою повітряної кулі і вагою виділеної нею рідини на висоті, тобто:

Fтрос = F1 - F2 = m * g - m * g / 2 = m * g / 2

Підставляємо відомі значення:

m = ρ * V = 1,3 кг/м³ * 600 м³ = 780 кг

g = 9,8 м/c²

Тоді:

Fтрос = m * g / 2 = 780 кг * 9,8 м/c² / 2 = 3822 Н

Отже, сила, з якою куля натягує трос, дорівнює 3822 Н.