2. Із прямовисної скелі у море горизонтально кинули камінь. Камінь падав 3 с. Камінь кинули з

початковою швидкістю 36 км\год. Яка висота скелі? На якій відстані від скелі упав камінь?​

Ответы на вопрос

Отвечает Федотов Михаил.
За законом вільного падіння, вертикальна складова початкової швидкості каменя становить 0, оскільки камінь кинули горизонтально. Тому можна використовувати формулу для вільного падіння:

h = (1/2) * g * t^2

де h - висота скелі, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,8 м/с^2), t - час падіння каменя.

За умовою, t = 3 с = 3/60 хв = 0,05 хв.

Підставляючи відомі значення, отримаємо:

h = (1/2) * 9.8 м/с^2 * (0.05 хв)^2 ≈ 0.012 м ≈ 12 см.

Отже, висота скелі дорівнює близько 12 см.

Для визначення відстані, на якій від скелі упав камінь, можна скористатися горизонтальним рухом каменя. Так як немає вертикальної складової швидкості, то час падіння та час руху по горизонталі будуть однаковими. Тому можна використати формулу для рівномірного прямолінійного руху:

s = v * t

де s - шукана відстань, v - початкова горизонтальна швидкість, t - час падіння каменя.

Підставляючи відомі значення, отримаємо:

s = 36 км/год * (3 с / 3600 с/год) ≈ 0,3 км ≈ 300 м.

Отже, відстань, на якій від скелі упав камінь, дорівнює близько 300 м.