Визначте прискорення під час руху зв'язаних тіл , якщо маса 1 - ого 180 г , маса 2 - ого 120 г,

коєфіцієнт тертя 0,3​

Ответы на вопрос

Отвечает Журавлёв Артём.

Ответ:

6,867 м/с²

Объяснение:

Для визначення прискорення під час руху зв'язаних тіл необхідно врахувати сили, які діють на систему тіл. У даному випадку, система складається з двох тіл масами 180 г та 120 г, які зв'язані між собою. Також, зазначено, що між системою тіл та поверхнею існує коефіцієнт тертя 0,3.

Другий закон Ньютона говорить, що сила, що діє на тіло, дорівнює масі цього тіла, помноженій на прискорення, тобто:

F = m * a,

де F - сила, що діє на тіло, m - маса тіла, а - прискорення, з яким рухається тіло.

У цьому випадку на систему тіл діє сила тяжіння, яка дорівнює вазі системи:

F_тяж = (m1 + m2) * g,

де m1 та m2 - маси тіл, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,81 м/с²).

Також на систему тіл діє сила тертя, яка протидіє руху системи тіл:

F_тр = μ * F_н,

де μ - коефіцієнт тертя, F_н - нормальна сила, яка дорівнює силі тяжіння, оскільки система тіл знаходиться на поверхні.

F_н = (m1 + m2) * g,

тому

F_тр = μ * (m1 + m2) * g.

Отже, загальна сила, що діє на систему тіл, може бути визначена як:

F_заг = F_тяж - F_тр = (m1 + m2) * g - μ * (m1 + m2) * g = (1 - μ) * (m1 + m2) * g.

За другим законом Ньютона, загальна сила ділиться на масу системи тіл, тобто:

F_заг = (m1 + m2) * a.

Таким чином, прискорення системи тіл можна визначити як:

a = F_заг / (m1 + m2) = (1 - μ) * g = (1 - 0,3) * 9,81 м/с² ≈