1. Автомобіль, маса якого 14т, рушаючи з місця, 50м проходить за 10с. Визначити силу тяги, якщо

коефіцієнт опору 0,05. 2. Тіло масою 600г тягнуть горизонтальною поверхнею за допомогою пружини з прискоренням 2 м/. Визначити жорсткість пружини, якщо її видовження 5 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Букреева Яна.

Першим кроком потрібно знайти прискорення автомобіля. Для цього скористаємося рівнянням руху без початкової швидкості:

S = (1/2)at^2,

де S - відстань, яку пройшов автомобіль, t - час руху, a - прискорення.

Підставляємо відомі значення:

50 = (1/2) × a × 10^2,

a = 1 м/с^2.

Для знаходження сили тяги скористаємося другим законом Ньютона:

Fтяги - Fоп = ma,

де Fтяги - сила тяги, Fоп - сила опора, m - маса автомобіля, a - прискорення.

Сила опори обчислюється за формулою:

Fоп = mg × k,

де g - прискорення вільного падіння (приймаємо рівним 9,8 м/с^2), k - коефіцієнт опору.

Підставляємо відомі значення:

Fтяги - 6860 Н = 14000 кг × 1 м/с^2,

Fоп = 6860 Н = 14000 кг × 9,8 м/с^2 × 0,05.

Таким чином, сила тяги становить приблизно 6860 Н.

2)

Сила тяги, яка діє на тіло, може бути визначена за допомогою другого закону Ньютона:

F = ma,

де F - сила, яку ми шукаємо, m - маса тіла і a - прискорення.

У нашому випадку:

F = 0.6 кг * 2 м/c² = 1.2 Н

Жорсткість пружини (k) може бути визначена за формулою:

k = F / x,

де F - сила, яка діє на пружину, а x - її видовження.

У нашому випадку:

k = 1.2 Н / 0.05 м = 24 Н/м.

Отже, жорсткість пружини дорівнює 24 Н/м.