Задача № 1. Миколка масою 20 кг ковзає на санчатах зі швидкістю 2 м\с. Його на своїх санчатах

наздоганяє брат масою 60 кг, який несеться зі швидкістю 10 м\с. Якою буде їхня швидкість після непружного зіткнення?

Ответы на вопрос

Отвечает Сидоренко Влад.

Ответ:

Объяснение:

За законом збереження імпульсу, сумарний імпульс системи зберігається при непружному зіткненні:

m1v1 + m2v2 = (m1 + m2) v

де m1 та v1 - маса та швидкість Миколки, m2 та v2 - маса та швидкість брата, v - швидкість системи після зіткнення.

Підставляючи відповідні значення, маємо:

20 кг * 2 м/с + 60 кг * 10 м/с = (20 кг + 60 кг) * v

40 кг * м/с + 600 кг * м/с = 80 кг * v

640 кг*м/с = 80 кг * v

v = 640 кг*м/с / 80 кг = 8 м/с

Отже, після непружного зіткнення швидкість Миколки та брата становитиме 8 м/с.