6. Тело покоится на горизонтальной поверхности, площадь опорной поверхности 500 см², производимое

телом давление 80 Па. Найти массу тела а) 4 кг б) 0,4 кг в) 40 кг​

Ответы на вопрос

Отвечает Марченко Ульяна.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі необхідно використовувати формулу, що зв'язує давлення, силу і площу:

p = F / S,

де p - давлення, F - сила, S - площа.

Перетворюємо формулу, щоб знайти силу:

F = p * S,

Підставляємо відомі дані і отримуємо:

F = 80 Па * 500 см² = 40000 Н * м² = 40 Н.

Тепер можна знайти масу тіла, використовуючи другий закон Ньютона:

F = ma,

де F - сила, m - маса, a - прискорення.

Підставляємо відомі дані і отримуємо:

m = F / a,

За умовою задачі, тіло покоїться, тому прискорення дорівнює нулю. Отже, маса тіла в усіх трьох варіантах дорівнює:

a) m = F / a = 40 Н / 4 м/с² = 10 кг;

б) m = F / a = 40 Н / 0,4 м/с² = 100 кг;

в) m = F / a = 40 Н / 40 м/с² = 1 кг.