беттону плитк розмір якої 2x0.5x0.2м, кран піднімав на висоту 10м впродовж 20с визначте потужність

крпну

Ответы на вопрос

Отвечает Бондаренко Оксана.

Відповідь:

1.Спочатку знайдемо масу бетонної плитки:

маса = питома вага * об'єм

питома вага бетону приблизно дорівнює 2400 кг/м³

об'єм бетонної плитки = 2 м * 0,5 м * 0,2 м = 0,2 м³

Тоді маса плитки:

маса = 2400 кг/м³ * 0,2 м³ = 480 кг

2.Знайдемо роботу яку виконав кран:

робота = сила * відстань

Сила, яку необхідно прикласти до плитки для її підняття:

сила = маса * прискорення вільного падіння = 480 кг * 9,8 м/с² = 4704 Н

Відстань на яка була піднята плитка:

відстань=10м

Тоді робота яку виконав кран:

робота = 4704 Н * 10 м = 47040 Дж

Отже, потужність крана:

потужність = робота / час = 47040 Дж / 20 с = 2352 Вт

Отримана потужність вказує на

те що кран може виконувати роботу зі швидкістю 2352Дж/с або піднімати вантаж масою до 480 кг на висоту 10 м за 20с.

Пояснення: