УМОЛЯЮ, ПОМОГИТЕ!!! 1. На скільки опуститься ртуть у скляному капілярі радіусом 1 мм? Густина

ртуті 13600кг/м³ коефіцієнт поверхневого натягу 465 * 10-³ Н/м.2. Знайдіть густину водяноï пари в кімнаті об'ємом 55 м³, якщо відомо, що маса пари 800 г.​

Ответы на вопрос

Отвечает Желтова Яна.

Ответ:Для того, щоб відповісти на це питання, потрібно використовувати формулу для висоти, до якої піднімається ртуть в капілярі через поверхневе натягу:

h = (2 * T * cosθ) / (ρ * g * r)

де:

T - коефіцієнт поверхневого натягу

θ - кут змочування між ртуттю та склом (приймаємо 0 градусів для спрощення обчислень)

ρ - густина ртуті

g - прискорення вільного падіння

r - радіус капіляра

Підставляючи відповідні значення, отримаємо:

h = (2 * 465 * 10^-3 N/m * cos0) / (13600 kg/m^3 * 9.81 m/s^2 * 0.001 m)

h ≈ 0.068 мм

Отже, ртуть опуститься на висоту близько 0.068 мм в скляному капілярі радіусом 1 мм.

Для розв'язання цього завдання необхідно скористатися формулою для розрахунку густини:

ρ = m/V

де ρ - густина, m - маса, V - об'єм.

Знаючи масу пари, що міститься в кімнаті, і об'єм кімнати, можна розрахувати густину водяної пари:

ρ = m/V = 800 г / 55 м³ ≈ 14,5 г/м³

Отже, густина водяної пари в кімнаті об'ємом 55 м³ становить близько 14,5 г/м³.

Объяснение: