Який об'єм займає газ в кількості 800 моль, якщо при тиску 1,4 МПа він має температуру 100 °С?


Ответы на вопрос

Отвечает Концелидзе Давид.

Ответ:

Для визначення об'єму газу, ми можемо використати ідеальний газовий закон, який має наступний вигляд:

PV = nRT

де P - тиск, V - об'єм, n - кількість речовини (в даному випадку, кількість молей), R - універсальна газова стала, T - температура.

Важливо забезпечити, щоб одиниці виміру були взаємно сумісними. В даному випадку, тиск потрібно виразити у Паскалях (Па), а температуру у Кельвінах (К).

Оскільки дано тиск в мегапаскалях (МПа), треба перевести його в Паскалі:

1 МПа = 10^6 Па

Тому, тиск P = 1.4 МПа = 1.4 * 10^6 Па

Температура потрібна в Кельвінах. Для цього треба додати 273.15 до температури у Цельсіях:

Температура T = 100 °C + 273.15 = 373.15 K

Універсальна газова стала R = 8.314 м^3⋅Па/(моль⋅K)

Кількість речовини n = 800 моль

Після підставлення значень до формули, ми зможемо обчислити об'єм газу:

(1.4 * 10^6 Па) * V = (800 моль) * (8.314 м^3⋅Па/(моль⋅K)) * (373.15 K)

V = (800 моль * 8.314 м^3⋅Па/(моль⋅K) * 373.15 K) / (1.4 * 10^6 Па)

Розраховуючи це вираз, отримаємо об'єм газу, який займає 800 моль при тиску 1.4 МПа і температурі 100 °C.

Объяснение: