Срочно!!!!!!!!! Даю 60 баллов!!! Скоро нужно сдавать!!!!! Деякий зразок містить 20 моль

радіоактивних ядер. Через 12 хвилин у цьому зразку залишилося 1,505*10^24 ядер. Обчислити період піврозпаду речовини та сталу розпаду.

Ответы на вопрос

Отвечает Валиев Андрей.

Ответ:

Розрахуємо значення:

λ ≈ log(2) / (720 * log(2) / log(1.33 * 10^23)).

Отримаємо значення сталої розпаду.

Объяснение:

Період піврозпаду речовини можна обчислити за формулою:

T(1/2) = (t * log(2)) / log(N₀ / N₁),

де:

T(1/2) - період піврозпаду,

t - час, який пройшов (у даному випадку, 12 хвилин або 12 * 60 секунд),

log - логарифм,

N₀ - початкова кількість радіоактивних ядер,

N₁ - кількість радіоактивних ядер після зазначеного часу.

Застосуємо цю формулу до ваших даних:

T(1/2) = (12 * 60 * log(2)) / log(20 / (1.505 * 10^24)).

Розрахуємо значення:

T(1/2) ≈ (720 * log(2)) / log(1.33 * 10^23).

Отримаємо значення періоду піврозпаду. Стала розпаду (λ) пов'язана з періодом піврозпаду наступним співвідношенням:

λ = log(2) / T(1/2),

де:

λ - стала розпаду,

log - логарифм,

T(1/2) - період піврозпаду.

Підставимо значення періоду піврозпаду в цю формулу:

λ = log(2) / T(1/2).

Розрахуємо значення:

λ ≈ log(2) / (720 * log(2) / log(1.33 * 10^23)).

Отримаємо значення сталої розпаду.