ПОМОГИТЕ!!! Розв'яжи задачу з повним дано та розв'язанням. Учень ковбоя похвастав, що зупинить

бика на бігу, накинувши на нього ласо. З якою швидкістю полетів за биком невдаха-учень, якщо після накидання ласо швидкість бика зменшилася від 9 до 8 м/с? Маса бика становить 450 кг, учня – 90 кг.

Ответы на вопрос

Отвечает Лукашевич Дима.

Ответ: 5м/с

Объяснение:

Дано:

m1=450 кг  

m2=90 кг  

V1=9 м/с  

V2=8 м/с  

--------------

V-?

На сколько уменьшится импульс быка на столько увеличится импульс ковбоя

m1(V1-V2)  =m2*V

Отсюда:

V=m1(V1-V2)/m2=450*1/90=5 м/с

Отвечает Стахейчук Юлия.

Відповідь:Дано:

початкова швидкість бика V₁ = 9 м/с

кінцева швидкість бика V₂ = 8 м/с

маса бика m₁ = 450 кг

маса учня m₂ = 90 кг

За законом збереження імпульсу, імпульс системи до та після накидання ласа повинен бути рівним:

m₁V₁ + m₂V = m₁V₂ + m₂V'

де V - швидкість учня після накидання ласа, V' - швидкість учня після зупинки бика.

Розв'язуємо рівняння щодо V:

450 кг * 9 м/с + 90 кг * V = 450 кг * 8 м/с + 90 кг * V'

Розв'язавши рівняння, отримаємо:

V = 8.8 м/с

Тепер, щоб знайти енергію, витрачену на зупинку бика, ми можемо використовувати закон збереження енергії. Якщо ми припустимо, що усі втрати енергії відбуваються лише під час зупинки бика, то енергію, витрачену на зупинку бика, можна обчислити як різницю між кінетичною енергією бика до та після зупинки:

ΔE = (m₁ * V₁²)/2 - (m₁ * V₂²)/2

Підставляємо дані і отримуємо:

ΔE = (450 кг * (9 м/с)²)/2 - (450 кг * (8 м/с)²)/2 = 1125 Дж

Таким чином, швидкість полету учня після накидання ласа дорівнює 8.8 м/с, а енергія, витрачена на зупинку бика, дорівнює 1125 Дж.

Пояснення: