Похилою площиною, ККД якої становить 60%, піднімають вантаж масою 15 кг. Висота площини 40 см.

Знайдіть роботу, що треба виконати для підйому вантажу похилою площиною. ДАНО І РОЗВ´ЯЗОК

Ответы на вопрос

Отвечает Волкова Илона.

Для розв'язання задачі нам потрібно знайти силу, яку потрібно прикласти до вантажу для його підйому на висоту 40 см похилою площиною, та використати формулу для роботи:

W = F * s

де W - робота, F - сила, s - відстань, на яку діє сила.

Сила, яку потрібно прикласти до вантажу, залежить від сили тяжіння і кута нахилу площини. За умовою задачі, похила площина має коефіцієнт корисної дії 60%, що означає, що ефективна сила, з якою піднімається вантаж, дорівнює 60% від сили, необхідної для підйому вантажу без площини.

Сила тяжіння дорівнює масі вантажу, помноженій на прискорення вільного падіння g:

F_grav = m * g = 15 кг * 9.81 м/с^2 ≈ 147.15 Н

Ефективна сила, з якою піднімається вантаж, становитиме 60% від цієї сили:

F_eff = 0.6 * F_grav = 0.6 * 147.15 Н ≈ 88.29 Н

Тепер можемо обчислити роботу, яку потрібно виконати, щоб підняти вантаж на висоту 40 см:

W = F_eff * s = 88.29 Н * 0.4 м ≈ 35.32 Дж

Отже, для підйому вантажу масою 15 кг на висоту 40 см похилою площиною з коефіцієнтом корисної дії 60% потрібно виконати роботу, рівну приблизно 35.32 Дж.