Тіло, маса якого 20 кг, піднімають похилою площиною, прикладаючи в напрямку руху тіла силу 100 Н.

Визначте висоту похилої площини, якщо її довжина 2 м, а ккд дорівнює 70%. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Костина Анита.

Ответ:

За умовою задачі відомо, що маса тіла $m = 20\ кг$, сила, яка діє на тіло в напрямку руху $F = 100\ H$, довжина похилої площини $L = 2\ м$, а коефіцієнт корисної дії дорівнює $\eta = 0.7$.

Запишемо рівняння руху тіла вздовж похилої площини:

к

=

sin

,

F

к

=mgsinα,

де $F_{\text{к}}$ - кінетична сила тертя, $g$ - прискорення вільного падіння, $\alpha$ - кут нахилу похилої площини до горизонту.

Кінетична сила тертя визначається як $F_{\text{к}} = \eta\cdot F_{\text{н}}$, де $F_{\text{н}} = m g \cos \alpha$ - нормальна сила, яка дорівнює векторній сумі сили тяжіння і сили реакції опори. Тоді рівняння руху можна переписати у вигляді:

н

=

sin

,

ηF

н

=mgsinα,

Підставимо вираз для нормальної сили:

cos

=

sin

,

ηmgcosα=mgsinα,

Спростимо вираз:

tan

=

1

1

1

+

(

)

2

.

tanα=

1−η

η

1+(

mg

F

)

2

1

.

Підставимо відомі значення:

tan

=

0.7

1

0.7

1

1

+

(

100

20

9.8

)

2

0.577

,

tanα=

1−0.7

0.7

1+(

20⋅9.8

100

)

2

1

≈0.577,

Звідки знаходимо кут нахилу $\alpha$:

=

arctan

0.577

3

0

.

α=arctan0.577≈30

.

Тепер можна знайти висоту похилої площини:

=

sin

=

2

sin

3

0

=

1

м

.

h=Lsinα=2⋅sin30

=1 м.

Отже, висота похилої площини дорівнює 1 метру.

Объяснение: