М'яч масою 0,5кг підкидають вертикально вгору з початковою швидкостю 20м/с зайти потенсіальну і

кінетичну енергії м'яча в той момент,коли швидкість його руху зменшиться в 2 рази.

Ответы на вопрос

Отвечает Сулейманова Мадина.

Ответ:

Объяснение:

Початкова кінетична енергія м'яча дорівнює:

K1 = (1/2) * m * v1^2 = (1/2) * 0.5 * 20^2 = 100 Дж

Максимальна потенціальна енергія м'яча буде досягнута на максимальній висоті, коли його кінетична енергія дорівнює нулю. Закон збереження енергії стверджує, що сума кінетичної і потенціальної енергій буде постійною.

Тому, максимальна потенціальна енергія м'яча дорівнюватиме:

P2 = K1 = 100 Дж

Коли швидкість м'яча зменшується в 2 рази, його кінетична енергія становитиме:

K2 = (1/2) * m * v2^2 = (1/2) * 0.5 * (20/2)^2 = 25 Дж

Тому, його потенціальна енергія буде рівна:

P1 = K1 - K2 = 100 - 25 = 75 Дж

Отже, в той момент, коли швидкість м'яча зменшиться в 2 рази, його потенціальна енергія буде 75 Дж, а кінетична енергія буде 25 Дж.