Автомобіль, двигун якого розвиває силу тяги 5 кН проїхав за годину 54 км. Визначте потужність

двигуна.

Ответы на вопрос

Отвечает Андронова Настя.

Відповідь:

75 кВт

Пояснення:

Щоб визначити потужність двигуна, потрібно знати роботу, яку він здійснив за одиницю часу, тобто потужність можна обчислити за формулою

P = F * v,

де P - потужність (в ваттах),

F - сила (в ньютонах),

v - швидкість (в метрах за секунду).

У задачі дано силу тяги F = 5 кН (кілоньютонів) і відстань d = 54 км (километрів), яку пройшов автомобіль за час t = 1 годину, тобто швидкість v = d / t = 54 км / 1 год = 54 000 м / 3600 с = 15 м / с.

Необхідно перевести силу в ньютонах: 1 кН = 1000 Н, тому F = 5 кН = 5000 Н.

Отже, застосовуючи формулу, отримаємо:

P = F * v = 5000 Н * 15 м/с = 75000 Вт (ватт).

Отже, потужність двигуна складає 75 кВт (киловатт).