автомобіль підіймається по схилу зі швидкість 60км/год. Спускаючись по тому самому схилу з

вимкнутим мотором ,він рухався рівномірно з тією самою швидкістю.Яку потужність розвиває двигун під час підіймання.Ухил дорівнює 0.05; маса автомобіля 2т.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шевера Настя.

Для того, щоб визначити потужність двигуна під час підйому по схилу, використовується формула:

P = F * v

де P - потужність, F - сила, необхідна для переміщення автомобіля по схилу, v - швидкість підйому.

Спочатку необхідно визначити силу, яка діє на автомобіль:

F = m * g * sin(α)

де m - маса автомобіля, g - прискорення вільного падіння, α - кут нахилу дороги.

Підставляємо в формулу:

F = 2000 кг * 9.81 м/с² * sin(0.05) = 981.54 Н

Тепер можемо визначити потужність двигуна під час підйому:

P = F * v = 981.54 Н * (60 км/год * 1000 м/км / 3600 с/год) = 163.59 кВт

Під час спуску з вимкнутим мотором не використовується енергія двигуна, тому потужність дорівнює нулю.