Два резистори опорами 10 Ом і 20 Ом з'єднані паралельно та під’єднані до джерела струму, напруга на

затискачах якого становить 40 В. Скільки теплоти виділиться в обох резисторах за 30 с?

Ответы на вопрос

Отвечает Ященко Владимир.
Для двох опорів, з'єднаних паралельно, еквівалентний опір розраховується за наступною формулою:

1/Р екв = 1/Р1 + 1/Р2

де Р1 і Р2 - опори, що з'єднані паралельно.

Підставляємо відповідні значення:

1/Р екв = 1/10 + 1/20

1/Р екв = 0,1

Р екв = 10 Ом

Тепер обчислемо загальний струм в колі:

I = U / R екв = 40 В / 10 Ом = 4 А

Знаходження енергії, витраченої на підігрів резистора, залежить від часу, протягом якого він працює, і опору резистора:

Q = I^2Rt

де Q - енергія, витрачена на підігрів резистора, I - струм, що протікає через резистор, R - опір резистора, t - час роботи резистора.

Для кожного резистора можемо обчислити енергію, яку він витратить за 30 с:

Q1 = I^2R1t = (4 А)^2 × 10 Ом × 30 с = 4800 Дж

Q2 = I^2R2t = (4 А)^2 × 20 Ом × 30 с = 9600 Дж

Перший резистор виділить 4800 Дж тепла, а другий - 9600 Дж.