Граната що летіла 10м/с розірвалась на дві частини масами 0,6 кг і 0,4 кг. Швидкість більшої

частини зросла до 25м/с. Знайти швидкість меншої частини

Ответы на вопрос

Отвечает Петрова Ксения.

Ответ:

Объяснение:

Збереження імпульсу в системі граната-фрагменти дає нам наступне співвідношення:

m1v1 + m2v2 = (m1 + m2) * v

де m1 та v1 - маса і швидкість меншої частини, m2 та v2 - маса і швидкість більшої частини після вибуху, m1 + m2 - загальна маса системи, v - швидкість системи після вибуху.

За умовою задачі, м1 = 0,6 кг, m2 = 0,4 кг, v2 = 25 м/с.

Ми не знаємо значення v1, але можемо визначити v, замінивши v1 у вищезазначеній формулі:

m1v1 + m225 = (m1 + m2) * v

0,6v1 + 0,425 = (0,6 + 0,4) * v

0,6*v1 + 10 = 1 * v

v = 10 / 0,4 = 25 м/с

Тепер, застосувавши знову збереження імпульсу, можна визначити швидкість меншої частини:

0,6v1 + 0,425 = (0,6 + 0,4) * 25

0,6*v1 = 20

v1 = 20 / 0,6 = 33,33 м/с

Отже, швидкість меншої частини після вибуху становить 33,33 м/с.