Граната, що летіла зі швидкістю 15 м/с, розірвалася на двауламки масами 14 кг і 6 кг, які

розлетілися в протилежних напрямках. Швидкість руху більшого уламка 35 м/с у напрямі руху гранати. Яка швидкість руху меншого уламка? Будь ласка, мені потрібне докладне розвязання з поясненням формул, якщо є така можливість

Ответы на вопрос

Отвечает Беридзе София.

Ответ:  -31,7 м/с.

Объяснение:

Дано:

V = 15 м/с.

m1 = 6 кг.

m2 = 14 кг.

V2 = 35 м/c.

------------

V1 - ?

Закон сохранения импульса:

mV1+mV2 = (m1+m2)V

отсюда:

V1 = ((m1+m2)*V - m2*V2)/m1

Подставляем и решаем:

V1 = ((6+14)*15 - 14*35)/6 = -31,7 м/с.

Т.к. знак отрицательный, то скорость направлена в противоположную сторону.