Металева сфера, радіус якої дорівнює 10 см, має заряд 1 нКл. Чому дорівнює різниця потенціалів (В)

між діаметрально протилежними точками сфери?

Ответы на вопрос

Отвечает Хачатуров Арнольд.

Відповідь:

Для обчислення різниці потенціалів між діаметрально протилежними точками сфери, можна скористатись формулою:

ΔV = (k * Q) / R,

де ΔV - різниця потенціалів,

k - електростатична константа (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2),

Q - заряд сфери,

R - радіус сфери.

Підставляючи відповідні значення, отримуємо:

ΔV = (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2) * (1 * 10^(-9) Кл) / (0.1 м) = 9 Н * м.

Отже, різниця потенціалів між діаметрально протилежними точками сфери дорівнює 9 В.