вантаж масою 120 кг підняли на висоту 16 м за допомогою похилої площини ккд якої 80 відсотків

визначте яку виконав повну механічну роботу​

Ответы на вопрос

Отвечает Онуфриенко Богдан.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі використовуємо формулу для механічної роботи:

W = F*d*cos(α)

де F - сила, d - відстань, α - кут між напрямком сили та переміщенням.

У даному випадку, ми маємо справу з похилою площиною, тому враховуємо коефіцієнт кута дотику (ККД), який вказує на те, яку частину сили потрібно застосувати для переміщення вантажу вгору.

ККД = 80% = 0.8

Тоді сила, яку потрібно застосувати, щоб підняти вантаж вгору, буде:

F = m*g*ККД

де m - маса вантажу, g - прискорення вільного падіння.

Підставляємо відповідні значення:

F = 120 кг * 9.8 м/с² * 0.8 = 940.8 Н

Тепер можемо обчислити механічну роботу:

W = F*d*cos(α)

d = 16 м, α = 0 (так як сила та переміщення напрямлені в одному напрямку)

W = 940.8 Н * 16 м * cos(0) = 15 052.8 Дж

Отже, повна механічна робота, яку виконав людина, щоб підняти вантаж масою 120 кг на висоту 16 м за допомогою похилої площини з ККД 80%, дорівнює 15 052.8 Дж.