Дві електричні лампи опорами 24 Ом і 12 Ом з'єднані паралельно і підключені до джерела струму,

напруга на виході якого 24 В. Яка загальна сила струму в колі та сила струму в кожній лампі?​

Ответы на вопрос

Отвечает Морозова Лида.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі можемо використати закон Ома та правила з'єднання ламп у паралельне коло.

Закон Ома стверджує, що струм (I) в електричному колі прямо пропорційний напрузі (V) та обернено пропорційний опору (R): I = V/R.

Загальна опір паралельного кола можна обчислити за формулою: 1/R_total = 1/R1 + 1/R2 + ...

Для нашої задачі маємо дві лампи з опорами 24 Ом і 12 Ом, які з'єднані паралельно. Отже:

1/R_total = 1/24 + 1/12

1/R_total = (1 + 2)/24

1/R_total = 3/24

1/R_total = 1/8

Отже, загальний опір паралельного кола (R_total) дорівнює 8 Ом.

Згідно з законом Ома, загальний струм в колі (I_total) можна обчислити, використовуючи напругу на виході джерела струму (V) і загальний опір паралельного кола (R_total):

I_total = V / R_total

I_total = 24 V / 8 Ом

I_total = 3 Ампери

Таким чином, загальна сила струму в колі становить 3 Ампери.

Для обчислення сили струму в кожній лампі можна скористатися тим, що сума сил струму в паралельних гілках дорівнює загальній силі струму:

I_total = I1 + I2

Знаючи загальну силу струму (I_total = 3 Ампери), можемо обчислити силу струму в кожній лампі:

I1 = I_total * (R_total / R1)

I1 = 3 Ампери * (8 Ом / 24 Ом)

I1 = 1 Ампер

I2 = I_total * (R_total / R2)

I2 = 3 Ампери * (8 Ом / 12 Ом)

I2 = 2 Ампери

Отже, сила струму в першій лампі (з опором 24 Ом) становить 1 Ампер, а в другій лампі (з опором 12 Ом) - 2 Ампери.