Дано t = 17⁰ C p = 116 кПа R = 8,3 M = 0,029 кг/моль Знайти густину повітря​


Ответы на вопрос

Отвечает Лобачёва Саша.

Густина ідеального газу може бути розрахована за допомогою формули ідеального газового закону, який виражається так:

pV = nRT

де:

p - це тиск,

V - це об'єм,

n - це кількість речовини (у молях),

R - це універсальна газова константа,

T - це абсолютна температура (в Кельвінах).

Оскільки густина (ρ) є масою (m) поділеною на об'єм (V), а маса є кількістю речовини (n) помноженою на молекулярну масу (M), то ми можемо замінити n на m/M в рівнянні, отримуючи:

pV = (m/M)RT

або

ρ = m/V = pM/RT

Тепер ми можемо вставити дані:

t = 17°C = 17 + 273,15 = 290,15 K (нам потрібна температура в Кельвінах)

p = 116 кПа = 116000 Па (тиск має бути в паскалях)

R = 8,3 Дж/(моль·К) = 8,3 кг·м²/(с²·моль·К)

M = 0,029 кг/моль

Тоді густина повітря буде:

ρ = (116000 * 0,029) / (8,3 * 290,15) = 1,44 кг/м³

Отже, густина повітря при цих умовах становить приблизно 1,44 кг/м³.