Срочно!!! Знайти швидкість крапель що падають вертикально, якщо при швидкості руху автомобіля

30км/год вони не залишають слідів на задньому склі, яке нахилене на кут 30° вперед

Ответы на вопрос

Отвечает Крутов Дима.

Ответ:

Для того, щоб знайти швидкість крапель, необхідно використати формулу для вертикального руху падаючого тіла:

h = (1/2)gt^2, де h - висота падіння краплі, g - прискорення вільного падіння (9,8 м/с^2), t - час падіння.

Оскільки краплі падають вертикально, то їх горизонтальна швидкість не змінюється і дорівнює швидкості руху автомобіля - 30 км/год або 8,33 м/с.

Залишається знайти час падіння краплі на заднє скло автомобіля. Для цього можна скористатися трикутником, утвореним нахилом скла і горизонтальною поверхнею:

sin 30° = h/L, де L - гіпотенуза трикутника, яка дорівнює відстані від верхньої точки скла до точки падіння краплі.

Розв'язуючи цю формулу відносно h, отримаємо:

h = L*sin 30° = L/2.

Тому час падіння краплі можна знайти за формулою:

t = sqrt(2h/g) = sqrt(2L/9.8) = 0,45*sqrt(L), де L вимірюється в метрах.

Отже, якщо краплі не залишають слідів на склі, то їх швидкість падіння дорівнює:

v = h/t = 2.2*sqrt(L), де v вимірюється в м/с.

примечание: sqrt – корень квадратный gt^2 – gt в квадрате