З човна масою 200 кг, який рухається з швидкістю 1 м/с пірнає хлопчик масою 50 кг, рухаючись у

горизонтальному напрямі. Яку швидкість матиме човен після стрибка хлопчика, якщо він стрибає з корми з швидкістю 4 м/с.

Ответы на вопрос

Отвечает Корж Дима.
Дано:
М = 200 кг
V = 1 м/с
m = 50 кг
v = 4 м/с
_________
U - ?

1)
Импульс системы до прыжка хлопчика:
p = (M+m)·V = (200+50)·1 = 250 кг·м/с                   (1)

2)
Импульс системы после прыжка хлопчика с кормы лодки:

p₁  = M·V - m·v
p₁ = 200·U - 50·4 = 200·U - 200 = 200·(U - 1)        (2)

3) 
По закону сохранения импульса приравниваем (2) и (1):
200·(U - 1) = 250;
U - 1 = 250 / 200;
U = 1+250/200 = 2,25 м/с

Ответ:
U = 2,25 м/с