Визначте абсолютне видовження алюмінієвого стержня завдовжки 1м, якщо під дією прикладної сили у

нтому виникла механічна напруга 70 МПа. Модуль пружності алюмінію дорівнює 70 ГПа.

Ответы на вопрос

Отвечает Беглецов Влад.

Дано:

L₀ = 1 м

σ = 70 МПа = 70·10⁶ Па

E = 70 ГПа = 70·10⁹ Па

____________

ΔL - ?


Закон Гука для продольного растяжения или сжатия:

σ = ε·E или

σ = ΔL·E / L₀

тогда:

ΔL = σ·L₀ / E

ΔL = 70·10⁶·1 / 70·10⁻⁹ = 1·10⁻³ м или 1 мм



Отвечает Рубан Юля.

сигма=E*dL/L0

dL=сигма*L0/E=70*10^6*1/70*10^9=0,001 м=1 мм