1). Питома теплоємність води дорівнює 4200 Дж/кг°С. Який фізичний зміст цієї величини? 2). Яка

кількість теплоти потрібна, щоб нагріти 2 кг. алюмінюю на 1 °С? 3). Визначте масу алюмінію, що нагрівається на 40 °С отримавши кількість теплоти 1,38 МДж?

Ответы на вопрос

Отвечает Сизинцева Лариса.

1) Це значить, що для нагрівання 1 кг води на 1 С потрібно затратити 4200 Дж теплоти або під час охолодження 1 кг води на 1 С виділиться 4200 Дж теплоти.

2) Q = cmΔt = 920·2·1 = 1840 Дж.

3) Q = cmΔt; m = Q/(cΔt); m = 1380000/(920·40) = 37,5 кг.