Автомобіль,маса якого 1.8т,піднвмається вгору по шосе з підйомом 30° під дією сили тяги 13,76

кН.Коефіціент тертя між колесами і поверхнею шосе 0,3.Обчисліть прискорення руху автомобіля.

Ответы на вопрос

Отвечает Блинова Дарина.

Ответ: 0.05 м/с²


Пошаговое решение:

Проекции на Ох и Оу:

OX: -mg\sin \alpha-F_{TP}+F_{tyagi}=ma

OY: N-mg\cos\alpha=0


-mg\sin\alpha+F_{tyagi}-\mu mg\cos\alpha=ma\\ \\ a=\dfrac{F_{tyagi}-mg(\sin \alpha+\mu\cos\alpha)}{m}=\dfrac{13.76\times10^3-1.8\times 10^3\times10(\frac{1}{2}+\frac{0.3\sqrt{3}}{2})}{1.8\times 10^3}=\\ \\ =\dfrac{13.76-18\times\frac{1}{2}(1+0.3\sqrt{3})}{1.8}\approx0.05~ m/c^2