Яка енергія виділилася при кристалізації та охолодженні до 35°с залізної заготовки масою 80 кг.


Ответы на вопрос

Отвечает Сабирзянова Алина.

Ответ:

Виділиться 76800000 Дж (або 7,68 * 10⁷ Дж, або 76,8 МДж) теплоти при кристалізації та охолодженні заготовки.

Объяснение:

Дано:

m = 80 кг

t₂ = 35 °С

t₁ = 1535 °С (температура плавлення та кристалізації заліза)

λ = 270 кДж/кг = 2,7 * 10⁵ Дж/кг (питома теплоємність плавлення заліза)

с = 460 Дж/кг°С (питома теплоємність заліза)

Знайти: Q

Розв'язок:

Q = Q₁ + Q₂

Q₁ = λm  - кристалізація

Q₂ = cmΔt = cm(t₁ - t₂) - охолодження

Q = λm + cm(t₁ - t₂) = m(λ + c(t₁ - t₂))

[Q] = Дж/кг * кг + Дж/кг°С * кг * °С = Дж + Дж = Дж

Q = 80 * (2,7 * 10⁵ + 460 * (1535 - 35)) = 80 * 960000 = 76800000 = 7,68 * 10⁷ (Дж)

Відповідь: Q = 7,68 * 10⁷ Дж.