Скільки надлишкових електронів містить пилинка масою 10^-11 г,якщо вона утримується в рівновазі у

плоскому конденсаторі, відстань між пластинами якого 5 мм і різниця потенціалів 100 В ?

Ответы на вопрос

Отвечает Куокканен Алёна.

Ответ:

≈ 31 электронов

Объяснение:

условие равновесия  

направление Fт(сила тяжести вниз) ; Fk(сила Кулона вверх)

Fт = Fk

mg = qE    { q =eN ; E = U/d  }

mg = eN * U/d

N = ( mg d) / (e U)

где

N - число избыточных электронов

m = 10^{-11} г = 10^{-14} кг

g = 10 м/с2

d = 5 мм = 5 *10^(-3)  м

e = 1,6 *10^(-19) Кл

U = 100 B

N = ( 10^{-14}  *10 *5 *10^(-3)) / (1,6 *10^(-19) * 100) ≈ 31 электронов