У повітряному плоскому конденсаторі відстань між пластинами 0.2 см . Площа кожної пластини 250

см2 , різниця потенціалів 500 В. Який заряд накопичений на конденсаторі ?

Ответы на вопрос

Отвечает Половинкина Валерия.

Дано:

ε= 1

ε0= 8,85×10-¹² Ф/м (електрична стала)

d= 0,2 см = 2×10-³ м

S= 250 см² = 0,025 м²

φ1-φ2 = 500 В

_____________________________

q-?

Розв'язок:

Електроєиність конденсатора:

С =  \frac{q}{φ1-φ2}

Звідси знайдемо електричний заряд:

q = С \times (φ1-φ2)

Електроємність плоского конденсатора знайдемо за іншою формулою:

С =   \frac{εoεS}{d}

С = \frac{8.85 \times  {10}^{ - 12}  \times 1 \times 0.025}{2 \times  {10}^{ - 3} }  ≈1.1 \times  {10}^{ - 10}

І тоді знаходимо електричний заряд, за другою формулою:

q = 1.1 \times {10}^{ - 10}  \times 500 = 5.5 \times  {10}^{ - 8} Дж

Відповідь: q= 55 нДж