Весляр спрямовує свій човен поперек річки, а течія відносить його так, що він рухається під кутом

Альфа до берега. Швидкість човна відносно води V1 = 2м/с, швидкість течії V2 = 1,5 м/с, ширина річки d = 400м. Знайти час, за який човен перетне річку.

Ответы на вопрос

Отвечает Маратович Айбар.

Ответ:

6,28 мин.

Объяснение:

результирующий вектор найдем по теореме Пифагора

V=√(V1^2 - V2^2)=√(2^2 - 1.5^2)= 1.323 м/с

Найдем тангенс угла между векторами

tg(α)= V2/V1=1.5/2=0.75

α= 0.205 радиан  ==36.48 град.

тогда смещение лодки найдем по косинусу

S=d/cos (a)=400/ cos(36.48)= 500 м

найдем время

t=S/V=500/1.327=376.8 c = 6.28 минут