Відстань від предмета до збиральної лінзи 40 см, а від лінзи до її дійсного зображення 60 см.

Визначте фокус- ну відстань лінзи.

Ответы на вопрос

Отвечает Бикбулатова Карина.

Ответ:

Фокусна відстань лінзи дорівнює 24 см.

Объяснение:

ДАНО:

f = 60 см

d = 40 см

F - ?

РОЗВЯЗАННЯ:

f - відстань від лінзи до зображення.

d - відстань від лінзи до предмета.

F - фокусна відстань.

За  формулою тонкої лінзи:

\displaystyle \frac{1}{F} =\frac{1}{d} +\frac{1}{f}  .

Для збиральної лінзи F > 0. Оскільки збиральна лінза дає дійсне зображення, то f > 0.

Тоді

\displaystyle \frac{1}{F} =\frac{1}{40} +\frac{1}{60}=\frac{3}{120} +\frac{2}{120}=\frac{5}{120} =\frac{1}{24}

Звідси F = 24 (cм).