!!!25 Баллов!!! При ізотермічному стисканні об'єм газа зменшився на 5 літрів, а тиск збільшився в

3 рази. Визначте початковий об'єм газу​

Ответы на вопрос

Отвечает Ланчези Влад.

дано:

V2 = V1-5.

P2 = 3P1.

V1 =?

Рішення:

Запишемо рівняння Менделєєва - Клапейрона для двох випадків: (з урахуванням умови).

P1 V1 = v R T. 3P1 * (V1 - 5) = R T.

Скорочуємо, отримуємо.

P1 V1

- 1

(V1 - 5) * 3P P1 V1 = (V1 - 5) 3P1. V1 = 3V1 - 15 2V1 = 15.

V1-15 / 2-7,5л.

Відповідь: V1 = 7,5 л.